Cërmjani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Cërmjan
Fshat
Vendndodhja
Cërmjan is located in Kosova
Cërmjan
Cërmjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 21″ Veri

20° 28′ 35″ Lindje

Cërmjan është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]