Janoshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Janosh
Fshat
Vendndodhja
Janosh is located in Kosova
Janosh
Janosh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 6″ Veri

20° 25′ 1″ Lindje

Janosh është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]