Moglica (Gjakovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moglicë
Moklik
Fshat
Vendndodhja
Moglicë is located in Kosova
Moglicë
Moglicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 55″ Veri

20° 26′ 24″ Lindje

Moglicë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Moklik.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]