Sheremeti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sheremet
Sheremetaj
Fshat
Vendndodhja
Sheremet is located in Kosova
Sheremet
Sheremet
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 8″ Veri

20° 19′ 49″ Lindje

Sheremet është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sheremetaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]