Brovina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brovinë
Fshat
Vendndodhja
Brovinë is located in Kosova
Brovinë
Brovinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 47″ Veri

20° 16′ 31″ Lindje

Brovinë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]