Rashkoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rashkoc
Agaj
Fshat
Vendndodhja
Rashkoc is located in Kosova
Rashkoc
Rashkoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 15″ Veri

20° 27′ 20″ Lindje

Rashkoc është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Qarret dhe Agaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]