Marmulli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marmull
Fshat
Vendndodhja
Marmull is located in Kosova
Marmull
Marmull
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 314 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 22′ 37″ Veri

20° 30′ 39″ Lindje

Marmull është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]