Mbrojtësi (serial televiziv i vitit 2018)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mbrojtësi (Turqisht: Hakan Muhafız, Anglisht: The Protector) është një serial turk i vitit 2018, i zhanrit dramë, fantazi, me personazh kryesor Hakanin, rolin e të cilit e luan aktori i njohur turk Çağatay Ulusoy.[1] Seriali është krijuar nga Binnur Karaevli dhe regjia është bërë nga Can Evrenol, Umut Aral dhe Gönenç Uyanık.[2] Sezoni i parë përmban 10 episode dhe është vënë në dispozicion në portalin Netflix më 14 dhjetor 2018.[3]

Informacione mbi serialin
Titulli shqip: Mbrojtësi
Titulli origjinal: Hakan: Muhafız
Shteti i prodhimit: Turqi
Viti i prodhimit:
(Vitet e prodhimit):
2018
Kohëzgjatja e një episode: rreth 46 minuta
Episode: 10
Gjuha origjinale: Turqisht
Intro:
Studio / Prodhuesi(t): Netflix Studios, O3 Turkey Medya
Krijuesi(t): Binnur Karaevli
Zhanri: Serial televiziv
Transmetimi i parë në TV: 14 dhjetor 2018
Interpretojnë

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Keller, Joel (14 dhjetor 2018). "Stream It Or Skip It: 'The Protector' On Netflix, A Turkish Drama Where A Guy With Dreams Becomes An Indestructible Hero". Decider. Marrë më dhjetor 26, 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Netflix renews contract for Turkish series ‘Protector’, hurriyetdailynews.com
  3. ^ The Protector on Netflix release date, cast, trailer, plot: When is The Protector out?, express.co.uk