Çağatay Ulusoy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Çağatay Ulusoy (lindur më 23 shtator 1990) është aktor dhe model turk, i cili, karrierën e aktrimit e filloi në serialin televiziv Adını Feriha Koydum (2011-2012). Prej atëherë, ai ka pasur edhe disa role të tjera si në Medcezir dhe së fundi edhe në serialin İçerde. Gjithashtu luajti rolin kryesor në serialin e parë turk në platformën Netflix, The Protector.

Çağatay Ulusoy
Informacione personale
Ditëlindja 23 shtator 1990
Vendlindja Stamboll, Turqi
Filma & seriale 
 shquar
Adını Feriha Koydum
Medcezir
İçerde
The Protector
Kombësia Turk
Faqja zyrtare http://cagatayulusoy.com.tr/