The O.C.

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Informacione mbi serialin
{{{FOTO}}}
{{{PS}}}
Titulli shqip: O.C., California
Titulli origjinal: The O.C.
Shteti i prodhimit: ShBA
Viti i prodhimit:
(Vitet e prodhimit):
2003-
Kohëzgjatja e një episode: rreth 45 minuta
Episode: 51+
Gjuha origjinale: Anglisht
Intro: Phantom Planet – California
Studio / Prodhuesi(t): 20th Century Fox
The WB
Krijuesi(t): Josh Schwartz
Zhanri: Drama Rinore
Transmetimi i parë në TV: 5 gusht 2003
Interpretojnë

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky serial flet për jetën e familjes Cohen dhe Cooper në Orange County ( O.C. ) në Kaliforni.

Aktorët dhe Rolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rolet Kryesore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktorët Rolet Sezonet
Peter Gallagher Sandy Cohen Sezoni 1, 2, 3
Kelly Rowan Kirsten Cohen Sezoni 1, 2, 3
Benjamin McKenzie Ryan Atwood Sezoni 1, 2, 3
Mischa Barton Marissa Cooper Sezoni 1, 2, 3
Adam Brody Seth Cohen Sezoni 1, 2, 3
Melinda Clarke Julie Cooper-Nichol Sezoni 1, 2, 3
Rachel Bilson Summer Roberts Sezoni 1, 2, 3
Tate Donovan Jimmy Cooper Sezoni 1
Alan Dale Caleb Nichol Sezoni 2
Chris Carmack Luke Ward Sezoni 1

Rolet Dytësore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktorët Rolet
Samaire Armstrong Anna Stern
Michael Cassidy Zach Stephens
Nicholas Gonzalez D. J.
Taylor Handley Oliver Trask
Shannon Lucio Lindsay Gardner
Navi Rawat Theresa
Amanda Righetti Hailey Nichol
Bradley Stryker Trey Atwood (1.01 & 1.11)
Logan Marshall-Green Trey Atwood (mas 2.17)
Olivia Wilde Alex Kelly