McLennan (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: McLennan (kthjellim).
McLennan
—  qytet  —
McLennan is located in Kanadaja
McLennan
McLennan
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 19 (Alberta)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 55°42′42″V 116°54′34″P / 55.7116°V 116.9094°P / 55.7116; -116.9094 (McLennan)Koordinatat: 55°42′42″V 116°54′34″P / 55.7116°V 116.9094°P / 55.7116; -116.9094 (McLennan)
Lartësia 625 m (m.n.d)
Sipërfaqja 3,58 km2
Popullsia 809 banorë 2011
Dendësia 225,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
www.mclennan.ca/

McLennan është një qytetDivizioni Nr. 19 (Alberta), provinca Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 3.58 km² dhe popullsi 809 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: McLennan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta