Meductic

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Meductic (kthjellim).


Meductic
—  fshat  —
Meductic is located in Kanadaja
Meductic
Meductic
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Ndarja statistikore Kontea York
Kryebashkiaku Pamela E. Gravel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°59′44″V 67°29′31″P / 45.99565°V 67.492018°P / 45.99565; -67.492018 (Meductic)Koordinatat: 45°59′44″V 67°29′31″P / 45.99565°V 67.492018°P / 45.99565; -67.492018 (Meductic)
Lartësia 45-200 m (n.n.d)
Sipërfaqja 5,57 km2
Popullsia 155 banorë 2006
Dendësia 27,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi -506
Meductic – harta_foto

Meductic është një fshatProvincën New Brunswick, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 5.57 km² dhe popullsi 155 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick