Megi Luka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Megi Luka (e lindur në qershor 08, 1996 Fushë-Krujë) është një modele shqiptar dhe titullare në konkursin e bukurisë e cila u kurorëzua si Miss Universe Albania vitin 2015 dhe përfaqësoi Shqipërinë në konkursin. Miss Universe në vitin 2015.

Më 19 shtator, në vitin 2015, Luka ishte kurorëzuar Miss Universe Albania vitin 2015 në Tiranë, Shqipëri. Ajo gjithashtu fitoi çmim special të Miss Social Media.[1] Luka ishte fituesja e 13-të e Miss Universit Shqipëri qëkur konkursi kishte filluar në vitin 2002 dhe përfaqësuesja e 12-të shqiptare në Miss Univers. Si Miss Univers Albania, ajo konkuroi në konkursin Mis Univers 2015 . Ajo nuk e mori vendin.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]