Megumi Kamionobe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Megumi Kamionobe
Megumi Kamionobe (18733585736).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMegumi Kamionobe
Data e lindjes (1986-03-15) 15 Mars, 1986 (35 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–Albirex Niigata253(77)
Ekipi kombëtar
2009–2016Japonia34(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Megumi Kamionobe (上尾野辺 めぐみ Kamionobe Megumi?, lindur më 15 Mars 1986) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 34 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2009 1 0
2010 10 1
2011 6 1
2012 1 0
2013 5 0
2014 4 0
2015 5 0
2016 2 0
Gjithsej 34 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ tokidokinikki.net(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016 Japan Football Association(japonisht)