Megumi Sakata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Megumi Sakata
Të dhënat personale
Emri i plotëMegumi Sakata
Data e lindjes (1971-10-18) 18 Tetor, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesKumamoto, Japonia
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990–1993Nissan FC Ladies52(0)
1994–1996Prima Ham FC Kunoichi34(0)
1999–2002Tasaki Perule FC38(0)
Ekipi kombëtar
1989–1996Japonia10(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Megumi Sakata (坂田 恵 Sakata Megumi?, lindur më 18 Tetor 1971) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 10 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1989 1 0
1990 2 0
1991 3 0
1992 0 0
1993 1 0
1994 1 0
1995 1 0
1996 1 0
Gjithsej 10 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]