Megumi Torigoe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Megumi Torigoe
Të dhënat personale
Emri i plotëMegumi Torigoe
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Matsushita Electric Panasonic Bambina
Ekipi kombëtar
1999–2001Japonia8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Megumi Torigoe (鳥越 恵 Torigoe Megumi?) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 5 0
2000 2 0
2001 1 0
Gjithsej 8 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]