Mehmet Zenka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mehmet Zenka

Mehmet Zenka
Ministër i të Drejtave të Njeriut dhe Pakicave
Në detyrë
28 nëntor 2016 – 4 dhjetor 2020
Paraprirë ngaSuad Numanoviq
Pasuar ngaposti u shkri
Të dhëna vetjake
U lind më1965
Ulqin, RSF Jugosllavi (sot Mali i Zi)
Partia politikeUnioni Demokratik i Shqiptarëve
Nënshkrimi

është politikan shqiptar nga Mali i Zi, kryetar i Unionit Demokratik të Shqiptarëve dhe deputet në Kuvendin e Malit të Zi.

Shërbeu si deputet në Kuvendin e Malit të Zi në vitet 2009 – 2012 dhe si Ministër i të Drejtave të Njeriut dhe Pakicave në vitet 2016 – 2020.[1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Upoznajte ministre Vlade Duška Markovića (FOTO) - Volim Podgoricu" (në boshnjakisht). 2016-11-29. Marrë më 2023-08-11.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]