Meijel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Meijel (kthjellim).


Meijel
—  woonplaats  —
stema_figuraMeijel flag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Peel en Maas
Koordinatat 51°20′38″V 5°53′00″L / 51.343889°V 5.8833°L / 51.343889; 5.8833 (Meijel)Koordinatat: 51°20′38″V 5°53′00″L / 51.343889°V 5.8833°L / 51.343889; 5.8833 (Meijel)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 077
Kodi Postar 5768
Meijel is located in Hollandë
Meijel
Meijel

Meijel është një qytezë në Peel en Maas, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Meijel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu