Mekoryuk, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mekoryuk, Alaska
Anglisht : Mekoryuk
qytet
noform
Vendndodhja
Mekoryuk, Alaska is located in SHBA Alaska
Mekoryuk, Alaska
Mekoryuk, Alaska

Koordinatat: 60°23′21″V 166°12′25″P / 60.38917°V 166.20694°P / 60.38917; -166.20694

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Bethel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.1 km2
 •  tokësore 19.1 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 2 m (m.n.d.)
Popullsia 191 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi September 24, 1969[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99630
Prefiksi 907
Koordinatat 60° 23′ 21″ Veri

166° 12′ 25″ Perëndim

Mekoryuk, Alaska (Mekoryuk) është një qytet në qarkun Bethelshtetit federal Alaska, SHBA. Në Mekoryuk, Alaska jetojnë 191 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 19.1 km2 (7.4 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 2 m (7 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Directory of Borough and City Officials 1974". Alaska Local Government. Juneau: Alaska Department of Community and Regional Affairs. XIII (2): 53. janar 1974.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mekoryuk, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale