Menaldumadeel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Menaldumadeel (kthjellim).


Menaldumadeel
—  komuna  —
stema_figuraMenaldumadeel flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Menaldum
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°13′00″V 5°40′00″L / 53.216667°V 5.666667°L / 53.216667; 5.666667 (Menaldumadeel)Koordinatat: 53°13′00″V 5°40′00″L / 53.216667°V 5.666667°L / 53.216667; 5.666667 (Menaldumadeel)
Sipërfaqja 70,03 km2
Popullsia 13.756 banorë 2010
Dendësia 196,43 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 058, 0517, 0518
Kodi Postar 9030-9045, 8816
Kodi statistikor 0083
Menaldum is located in Hollandë
Menaldum
Menaldum
Menaldumadeel – harta_foto
www.menaldumadeel.nl

Menaldumadeel është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 70.03 km² dhe popullsi 13756 banorë[1]. Menaldum është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Menameradiel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Stampa:Provinca Friesland