Mesmont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mesmont
Komunë
noform
Pamje nga Mesmont
Vendndodhja
Mesmont is located in Franca
Mesmont
Mesmont
49°36′55″V 4°24′01″L / 49.615277777778°V 4.4002777777778°L / 49.615277777778; 4.4002777777778Koordinatat: 49°36′55″V 4°24′01″L / 49.615277777778°V 4.4002777777778°L / 49.615277777778; 4.4002777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.32 km2
Popullsia 99 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08288


Mesmont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Mesmont ka një popullsi prej 99 banorë dhe sipërfaqe 11.32 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mesmont (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale