Messincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Messincourt
Komunë
noform
Pamje nga Messincourt
Stema_figura
Vendndodhja
Messincourt is located in Franca
Messincourt
Messincourt
49°40′49″V 5°09′14″L / 49.680277777778°V 5.1538888888889°L / 49.680277777778; 5.1538888888889Koordinatat: 49°40′49″V 5°09′14″L / 49.680277777778°V 5.1538888888889°L / 49.680277777778; 5.1538888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.15 km2
Popullsia 617 banorë
Dendësia 76 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08110
INSEE 08289


Messincourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Messincourt ka një popullsi prej 617 banorë dhe sipërfaqe 8.15 km², me një dendësi prej 76 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Messincourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale