Jump to content

Michael Berke

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Michael Michelle Berke në 2004

Michael Berke (lindur në 1964) është një transgjinor që jetoi si grua për pak kohë dhe u bë i famshëm pasi vendosi pasi vendosi pas ndryshimit të seksit të kthehej mbrapsht e të jetonte sërish në trupin mashkullor.[1] Michael jeton në Leadville, Kolorado. Ai bëri bujë në intervistën televizive në MSNBC në 2008 me titull Born in the Wrong Body: A Change of Heart with Joseph Kirchner, Michael Berke.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Harrell, Ashley (11 tetor 2007). "Tranny Regret". Broward-Palm Beach New Times. Arkivuar nga origjinali më 4 dhjetor 2013. Marrë më 15 gusht 2018. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)