Michael Obiku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Michael Obiku
Të dhënat personale
Emri i plotëMichael Obiku
Data e lindjes (1968-09-24) 24 Shtator, 1968 (52 vjeç)
Vendi i lindjesWarri, Nigeria
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986-1987Flash Flamingoes
1988Iwuanyanwu Nationale
1988-1989Marítimo
1989-1992Anorthosis Famagusta
1992-1993Feyenoord Rotterdam
1994Helsingborg
1994-1996Feyenoord Rotterdam
1996-1997Mallorca
1997-1998Avispa Fukuoka
1998-1999AZ Alkmaar
1999-2000Anorthosis Famagusta
Ekipi kombëtar
1988–1993Stampa:NGAf4(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Michael Obiku (lindur më 24 Shtator 1968) është një ish-futbollist nigerian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin nigerian ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:NGAf
Vite Ndeshje Gola
1989 3 1
1990 0 0
1991 0 0
1992 0 0
1993 1 0
Gjithsej 4 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]