Michihiro Ozawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Michihiro Ozawa
Të dhënat personale
Emri i plotë Michihiro Ozawa
Data e lindjes (1932-12-25) 25 Dhjetor, 1932 (85 vjeç)
Vendi i lindjes Utsunomiya, Japoni
Pozita ne fushë Mesfushor
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1955–1967 Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1956–1964 Japonia 36 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Michihiro Ozawa (lindur më 25 Dhjetor 1932) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 36 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1956 3 0
1957 0 0
1958 4 0
1959 9 0
1960 1 0
1961 6 0
1962 7 0
1963 5 0
1964 1 0
Gjithsej 36 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]