Michihiro Yasuda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Michihiro Yasuda
Yasuda 20080622.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMichihiro Yasuda
Data e lindjes (1987-12-20) 20 Dhjetor, 1987 (33 vjeç)
Vendi i lindjesSuita, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualNagoya Grampus
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2010Gamba Osaka
2011–2013Vitesse
2013Júbilo Iwata
2014Sagan Tosu
2015Vissel Kobe
2016–Nagoya Grampus
Ekipi kombëtar
2008–2011Japonia7(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Michihiro Yasuda (lindur më 20 dhjetor 1987) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2008 5 0
2009 1 1
2010 0 0
2011 1 0
Gjithsej 7 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]