Michiko Matsuda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Michiko Matsuda
Të dhënat personale
Emri i plotëMichiko Matsuda
Data e lindjes (1966-10-26) 26 Tetor, 1966 (53 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Prima Ham FC Kunoichi
Ekipi kombëtar
1981–1991Japonia45(10)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Michiko Matsuda (松田 理子 Matsuda Michiko?, lindur më 26 Tetor 1966) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 45 ndeshje dhe ka shënuar 10 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 1 0
1982 0 0
1983 0 0
1984 3 2
1985 0 0
1986 10 3
1987 4 0
1988 2 0
1989 9 1
1990 5 2
1991 11 2
Gjithsej 45 10

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]