Midden-Drenthe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Midden-Drenthe (kthjellim).


Midden-Drenthe
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Midden-Drenthe.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Drenthe – stema Drenthe
Kryeqëndra Beilen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°51′V 6°30′L / 52.85°V 6.5°L / 52.85; 6.5 (Midden-Drenthe)Koordinatat: 52°51′V 6°30′L / 52.85°V 6.5°L / 52.85; 6.5 (Midden-Drenthe)
Sipërfaqja 345,82 km2
Popullsia 33.566 banorë 2011
Dendësia 97,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0528, 0592, 0593
Kodi Postar 7938, 9410-9442
Kodi statistikor 1731
Beilen is located in Hollandë
Beilen
Beilen
Midden-Drenthe – harta_foto
www.middendrenthe.nl

Midden-Drenthe është një komunë në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 345.82 km² dhe popullsi 33566 banorë[1]. Beilen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Drenthe