Midori Honda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Midori Honda
Të dhënat personale
Emri i plotëMidori Honda
Data e lindjes (1964-11-16) 16 Nëntor, 1964 (55 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1979–1984Shimizudaihachi SC
1985–1992Yomiuri Nippon SC Ladies Beleza
Ekipi kombëtar
1981–1991Japonia43(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Midori Honda (本田 美登里 Honda Midori?, lindur më 16 Nëntor 1964) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 43 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 5 0
1982 0 0
1983 0 0
1984 3 0
1985 0 0
1986 6 0
1987 4 0
1988 3 0
1989 8 0
1990 5 0
1991 9 0
Gjithsej 43 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]