Mihailo Petroviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mihailo Petrović
Të dhënat personale
Emri i plotëMihailo Petrović
Data e lindjes (1957-10-18) 18 Tetor, 1957 (63 vjeç)
Vendi i lindjesLoznica, Serbia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1974–1976Rad Belgrade47(1)
1977–1979Red Star Belgrade7(0)
1979–1984Olimpija Ljubljana147(7)
1984–1985Dinamo Zagreb34(0)
1985–1993Sturm Graz239(6)
Ekipi kombëtar
1980Flag of Yugoslavia (1946–1992).svg Jugosllavia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mihailo Petrović (lindur më 18 Tetor 1957) është një ish-futbollist serb.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin jugosllave ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Yugoslavia (1946–1992).svg Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1980 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]