Miho Fukumoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miho Fukumoto
Miho Fukumoto FIFA Women's World Cup CMR vs JPN June 12th, 2015.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMiho Fukumoto
Data e lindjes (1983-10-02) 2 Tetor, 1983 (36 vjeç)
Vendi i lindjesKagoshima, Japonia
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2016Okayama Yunogo Belle259(0)
2016–2018INAC Kobe Leonessa7(0)
2019–Chifure AS Elfen Saitama
Ekipi kombëtar
2002–2016Japonia81(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Miho Fukumoto (福元 美穂 Fukumoto Miho?, lindur më 2 Tetor 1983) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 81 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2002 1 0
2003 1 0
2004 0 0
2005 4 0
2006 13 0
2007 14 0
2008 14 0
2009 0 0
2010 4 0
2011 5 0
2012 11 0
2013 3 0
2014 5 0
2015 4 0
2016 2 0
Gjithsej 81 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016 Japan Football Association(japonisht)