Miho Manya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miho Manya
Të dhënat personale
Emri i plotëMiho Manya
Data e lindjes (1996-11-05) 5 Nëntor, 1996 (23 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–Mynavi Vegalta Sendai34(1)
Ekipi kombëtar
2017Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Miho Manya (万屋 美穂 Manya Miho?, lindur më 5 Nëntor 1996) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 7 0
Gjithsej 7 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2017 Archived 23 March 2019[Date mismatch] at the Wayback Machine. Japan Football Association(japonisht)