Milana Bojoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Milana Bojoviç

Milana Bojović (Serb: Миљана Бојовић, lindur në Mitrovicë, më 17 Maj, 1987), e njohur më parë si Miljana Musoviq, është një basketbolliste nga Kosova e cila luan për ekipin CJM Bourges Basket. Ajo ka luajtur edhe në Eurobasket si dhe në Euroleague me Lotos Gdynia.[1] Ajo është e gjatë 1.81 metra dhe luan si një organizatore e lojës.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • SerbiaFlag of Serbia.svg Kovin (2004–05)
 • Republic of MacedoniaFlag of North Macedonia.svg Kimiko Struga (2005–06)
 • SpainFlag of Spain.svg Universitat-FC Barcelona (2006–07)
 • SpainFlag of Spain.svg Olesa (2007–08)
 • SpainFlag of Spain.svg Rivas Ecópolis (2008–09)
 • SerbiaFlag of Serbia.svg Crvena zvezda (2009)
 • SlovakiaFlag of Slovakia.svg Good Angels Košice (2009–10)
  • Slovakia League: 2010
 • PolandFlag of Poland.svg Lotos Gdynia (2010)
 • SlovakiaFlag of Slovakia.svg Good Angels Košice (2010–14)
  • Slovakia League: 2011, 2012, 2013, 2014
  • Slovakia Cup: 2013
 • TurkeyFlag of Turkey.svg Fenerbahçe (2014–...)
  • Turkish Super Cup: 2014
  • Turkish Cup: 2015

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ Profile in FIBA Europe's website