Millingen aan de Rijn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Millingen aan de Rijn
Flamuri i Millingen aan de Rijn
Stema zyrtare e Millingen aan de Rijn
Popullsia
 • Total5.919
Faqja zyrtarewww.millingen.nl

Millingen aan de Rijn është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 10.32 km² dhe popullsi 5919 banorë[2]. Millingen aan de Rijn është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland