Million Dollar Baby

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
-
Million Dollar Baby
Regjia ngaClint Eastwood
Shkruar ngaPaul Haggis
ProdhuesiClint Eastwood,
Paul Haggis,
Tom Rosenberg,
Albert S. Ruddy
Luajnë
KinematografiaTom Stern
MontazhiJoel Cox
MuzikaClint Eastwood

Kompania prodhuese
Data e publikimit
2004
Kohëzgjatja
132
ShtetiShBA
GjuhaAnglisht
Buxheti30 milion $
Fitimi216 milion $

Million Dollar Baby është një film artistik nga dhe me Clint Eastwood të vitit 2004.

Çmime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Academy Award i 77-të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

languagelden Globes 2005[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Aktorja më e mira kryesore (Dramë): Hilary Swank
  • Regjisori më i miri: Clint Eastwood