Milo Qirko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Milo ose Mihal Qirko (Boboshticë, 15 gusht 1915) ka qenë nëpunës, partizan dhe ministër i shtetit shqiptar.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]