Mira Stojçevska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mira Stojçevska (maqedonisht: Мира Стојчевска; e lindur më 19.7.1966, në Manastir) është një politikane maqedonase nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Mira Stojçevska kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Mira Stojçevska". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.