Miranda Sings

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miranda Sings, 2014

Miranda Sings është një personazh fiktiv, i krijuar në vitin 2008 nga komedianja amerikane, Colleen Ballinger.[1] Miranda Sings portretizohet si një vajzë anormale, egocentrike, satirike dhe që mendon se është shumë e talentuar në të gjitha artet.[2] Në qershor të vitit 2016, kanali i saj në YouTube mbërriti 1 miliardë shikime dhe 6.5 milionë abonues.[3] Gazeta Daily American e nxorri si personalitetin e 7të më të njohur në YouTube.[4]

Miranda është personazhi kryesor i serialit Haters Back Off, premiera e të cilit do të jepet më 14 tetor, 2016 në Netflix.[5]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.independent.com/news/2014/mar/04/miranda-sings-santa-barbara/
  2. ^ http://heavy.com/social/2016/01/miranda-sings-netflix-real-name-youtube-book-videos-tour/
  3. ^ https://www.youtube.com/user/mirandasings08/videos?flow=grid&view=0&sort=p
  4. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 25 shkurt 2015. Marrë më 25 shkurt 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  5. ^ http://www.ew.com/article/2016/06/24/miranda-sings-haters-back-off-netflix-premiere

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]