Miranda Sings

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miranda Sings, 2014

Miranda Sings është një personazh fiktiv, i krijuar në vitin 2008 nga komedianja amerikane, Colleen Ballinger.[1] Miranda Sings portretizohet si një vajzë anormale, egocentrike, satirike dhe që mendon se është shumë e talentuar në të gjitha artet.[2] Në qershor të vitit 2016, kanali i saj në YouTube mbërriti 1 miliardë shikime dhe 6.5 milionë abonues.[3] Gazeta Daily American e nxorri si personalitetin e 7të më të njohur në YouTube.[4]

Miranda është personazhi kryesor i serialit Haters Back Off, premiera e të cilit do të jepet më 14 tetor, 2016 në Netflix.[5]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]