Mirela Skara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mirela Skara "NASKA" ka mbaruar studimet e larta në Akademinë e Arteve në Tiranë si aktore. Ka punuar si regjisore prane studios se dublimeve A.A në Tirane. Deputimin e pare si aktore kinemaje e ka bere me rolin e majlindes tek filmi Honneymoons me regji te Goran Paskalievic, me pas vjen roli tjeter ne filmin Amnistia me regji te Bujar Alimanit. Tashme vazhdone te punoje ne profesionin e saje si aktore ne projekte dhe filma te ndryshem.


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.