Jump to content

Mirela Skara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mirela Skara "NASKA" ka mbaruar studimet e larta në Akademinë e Arteve në Tiranë si aktore. Ka punuar si regjisore pranë studios së dublimeve A.A në Tiranë. Deputimin e parë si aktore kinemaje e ka bërë me rolin e Majlindës tek filmi Honneymoons me regji te Goran Paskalievic, më pas vjen roli tjetër në filmin Amnistia dhe në 2015 në filmin Krom (film) me regji të Bujar Alimanit.[1] Tashmë vazhdon të punojë në profesionin e saj si aktore në projekte dhe filma të ndryshëm.

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 24 prill 2019. Marrë më 20 shkurt 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)