Mirsad Ferati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mirsad Ferati ka lindur më 28 Mars 1983Mitrovicë, ësht aktor Shqiptar nga Kosova i cili ka diplomuar per aktrim në vitin 2006Universitetin e Prishtinës në drejtimin e profesor Faruk Begolli shkollen filore e kreu në Mitrovicë dhe ka diplomuar në Gjimazin Frank Bardhi në Mitrovicë ka luajtur ne shfaqje teatrale dhe filma po ashtu ka qen aktor në emisonin e Valon Maloku-t Përall me Tupan jeton dhe punon në Mitrovicë ne Teatrin Kombetar të Mitrovicës.

Shfaqje Teatrale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Emisione Televizive[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filma[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]