Mirsada Emini-Asani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mirsada Emini-Asani (maqedonisht: Мирсада Емини-Aсани; e lindur më 8.7.1965, në Tetovë) është një politikane shqiptare nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Mirsada Emini-Asani kandidoj si pjesë e BDI-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Mirsada Emini-Asani". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.