Mississauga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Mississauga (kthjellim).


Mississauga
—  qytet (city)  —
Pamje nga Mississauga

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Hazel McCallion
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°36′V 79°39′P / 43.600°V 79.650°P / 43.600; -79.650 (Mississauga)Koordinatat: 43°36′V 79°39′P / 43.600°V 79.650°P / 43.600; -79.650 (Mississauga)
Lartësia 173 m (m.n.d)
Sipërfaqja 288,42 km2
Popullsia 668.549 banorë 2006
Dendësia 2.317,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Mississaugani
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 905 - 289
Kodi Postar nga L4T në L5W
Vendndodhja
Mississauga is located in Kanadaja
Mississauga
Mississauga
www.mississauga.ca

Mississauga është një qytet (city) në Provincën Ontario, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 288.42 km² dhe popullsi 668549 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario