Mladen Mladenović

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mladen Mladenović
Të dhënat personale
Emri i plotëMladen Mladenović
Data e lindjes (1964-09-13) 13 Shtator, 1964 (57 vjeç)
Vendi i lindjesRijeka, Kroacia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981-1984Rijeka
1985Zadar
1986-1989Rijeka
1989-1991Dinamo Zagreb
1991-1993Castellón
1993-1994Rijeka
1994-1995Austria Salzburg
1996-1997Gamba Osaka
1997Hajduk Split
1998Rijeka
Ekipi kombëtar
1990–1996Flag of Croatia.svg Kroacia19(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mladen Mladenović (lindur më 13 Shtator 1964) është një ish-futbollist.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren kroate ka luajtur 19 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Croatia.svg Kroacia
Vite Ndeshje Gola
1990 2 0
1991 1 0
1992 0 0
1993 1 0
1994 6 2
1995 5 1
1996 4 0
Gjithsej 19 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]