Modriça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rafineri në Modriça

Modriça (Modriča) (Cirilik: Модрича) është një qytet dhe komunë në Republika Srpska, Bosnja dhe Hercegovina. Ajo është e vendosur në afërsi të qyteteve Shamac, Derventës dhe Doboj