Moeno Sakaguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moeno Sakaguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëMoeno Sakaguchi
Data e lindjes (1992-06-04) 4 Qershor, 1992 (28 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–Albirex Niigata118(15)
Ekipi kombëtar
2018–Japonia10(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Moeno Sakaguchi (阪口 萌乃 Sakaguchi Moeno?, lindur më 4 Qershor 1992) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 10 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 10 1
Gjithsej 10 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2018 Japan Football Association(japonisht)