Moià

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moià
Komunë
Vendndodhja
Moià is located in Spanjë
Moià
Moià

Koordinatat: 41°48′47″V 2°5′50″L / 41.81306°V 2.09722°L / 41.81306; 2.09722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages (Moianès after 24 May 2015)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 48′ 47″ Veri

2° 5′ 50″ Lindje

Moià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages (Moianès after 24 May 2015), të provincës Barcelona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Moià – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale