Moiry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moiry
Komunë
noform
Pamje nga Moiry
Stema_figura
Vendndodhja
Moiry is located in Franca
Moiry
Moiry
49°35′31″V 5°16′36″L / 49.591944444444°V 5.2766666666667°L / 49.591944444444; 5.2766666666667Koordinatat: 49°35′31″V 5°16′36″L / 49.591944444444°V 5.2766666666667°L / 49.591944444444; 5.2766666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.91 km2
Popullsia 174 banorë
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08370
INSEE 08293


Moiry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Moiry ka një popullsi prej 174 banorë dhe sipërfaqe 3.91 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Moiry (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale