Molló

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Molló
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Molló is located in Earth
Molló
Molló (Earth)

Koordinatat: 42°21′V 2°24′L / 42.350°V 2.400°L / 42.350; 2.400

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Molló është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Molló – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale