Momodu Mutairu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Momodu Mutairu
Të dhënat personale
Emri i plotëMomodu Mutairu
Data e lindjes (1975-09-02) 2 Shtator, 1975 (46 vjeç)
Vendi i lindjesNigeria
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995-1996Julius Berger
1997-1998Kawasaki Frontale
1999Montedio Yamagata
2000Julius Berger
2007-2008Dolphin
Ekipi kombëtar
1995Stampa:NGAf2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Momodu Mutairu (lindur më 2 Shtator 1975) është një ish-futbollist nigerian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin nigerian ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:NGAf
Vite Ndeshje Gola
1995 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]