Mondigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mondigny
Komunë
noform
Pamje nga Mondigny
Vendndodhja
Mondigny is located in Franca
Mondigny
Mondigny
49°42′36″V 4°38′18″L / 49.71°V 4.6383333333333°L / 49.71; 4.6383333333333Koordinatat: 49°42′36″V 4°38′18″L / 49.71°V 4.6383333333333°L / 49.71; 4.6383333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.9 km2
Popullsia 173 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08295


Mondigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Mondigny ka një popullsi prej 173 banorë dhe sipërfaqe 5.9 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mondigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale